KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


84 | Dzień Naszego Patrona - Jana Pawła II...

STRONA GŁÓWNA

W naszej szkole już po raz kolejny przeżywaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W naszej wspólnocie w tym roku miał on miejsce 23.10.2018 r. tegoroczne obchody zbiegły się z małymi jubileuszami, a mianowicie:

--- 40 – lecie wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,
--- 20 – lecie patronatu Jana Pawła II nad naszą szkołą,
--- 100- lecie odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę

Dzień Patrona Szkoły rozpoczął się Eucharystią o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym w Olchowcach, której przewodniczył i wygłosił homilię ks. Michał Boba – wikariusz. W Eucharystii brali udział uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i dyrekcja, poczet sztandarowy. Młodzież przygotował oprawę liturgiczna uroczystości. Po Mszy św. wszyscy udali się do budynku naszej szkoły na II część uroczystości, która miała miejsce na Hali Sportowej.

Uczniowie z klasy IV przedstawiły montaż słowno-muzyczny, poświęcony naszemu Patronowi, mali artyści przygotowali się bardzo dobrze, za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Nad przygotowaniem czuwał ks. Michał Boba.

Bardzo dziękuję wychowawcom klas IV, Paniom: Annie Fedyń i Katarzynie Tymcio za konsultację i pomoc. Ogromne podziękowanie składam Pani Renacie Handermander, za profesjonalne przygotowanie strony muzycznej naszego wydarzenia. Szkolnemu Zespołowi Wokalnemu „MARAKSY”, oraz solistkom: Amelii Kopiec i Maja Tomkiewicz (VIII), Paulinie Janik (VII), Oliwia Krokis (VI), Zuzanna Dankiewicz (Vb), Karolina Wyżycka (III). Bardzo dziękuję Pani Pelagii Bąk, za przygotowanie scenografii na naszą szkolną uroczystość, Panu Maciejowi Kaczmarskiemu za przygotowanie nagłośnienia, i stanowiska do projekcji slajdów. Dziękuję Panu Wacławowi Bojarskiemu za zdobycie „kotar”, które umożliwiły bardzo dobre warunki występującym i widzom akademii. Dziękuję serdecznie nauczycielom, którzy życzliwym okiem patrzyli na organizowane przed akademią próby swoich podopiecznych. Bardzo się cieszę, że mogę w naszej małej Ojczyźnie jaką jest szkoła, liczyć na pomoc, rady, uwagi koleżanek i kolegów, którzy czynią to zawsze z wielką serdecznością. Dziękuję pracownikom naszej szkoły za ich cichą, ale za to bardzo ważną posługę i pomoc.

Serdeczne podziękowanie składam Pani Dyrektor Barbarze Zdybek, za rady, uwagi, dzieleniem się swoim doświadczeniem oraz serdeczną i wyrozumiałą postawę wobec różnych inicjatyw prowadzonych w naszej szkolnej placówce.

Po części słowno-muzycznej, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym brali udział uczniowie z klas od „0” do IV. Po rozstrzygnięciu komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

--- I miejsce zajęli: Julia i Jakub Gurgacz z „0” oraz uczennice i uczniowie z klasy „I”
--- II miejsce zajęli: Zuzia Łakomy z „0” oraz Milena Jachimowska, Jagoda Mikanik, Nikola Spędzia z „IVb”
--- III miejsce zajęli: Bartosz Pudelski z „III”, Magdalena Bochniak z „II”, Ania Nowak, Karolina Żyłka, Julia Figiel, Wiktoria Podolak oraz Karolina Kowalik z „IVa”
--- wyróżnienie za swoja pracę otrzymał Jakub Wisłocki z „III”

Wszystkim składam serdeczne podziękowanie za wkład, zaangażowanie i pracę.

Odbył się także QUIZ WIEDZY o Patronie naszej szkoły – Janie Pawle II, wzięła w nim udział młodzież z klas od „V” do „VIII”, każda klasa była reprezentowana przez 3 osoby.

--- I miejsce klasa „VII”
--- II miejsce klasa „Va”
--- III miejsce klasa „Vb”

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział. A szczególne wyrazy wdzięczności składam Pani Annie Fedyń, za pomoc w prowadzeniu quizu.

Jestem dumny z tego, że pamięć o Janie Pawle II jest wśród nas, żywa. Aby głęboko w naszych sercach i sumieniach zapisała się Jego nauka i przykład życia. Aby wszyscy mogli z podniesioną głową kroczyć w stronę Chrystusa - wieczności tak jak On każdego dnia pielgrzymował.

 

     Wtorek  30.10.2018  ||    Dodał:  ks. Michał B.