92 | Wycieczka klasy 4b do Fabryki CZEKOLADY...

31 października w pięknej i słonecznej pogodzie uczniowie klasy IVb pod opieką wychowawczyni p. Anny Fedyń,  p. Ewy Mołek, a także p. Iwony Wójcickiej mieli przyjemność zwiedzić Fabrykę Czekolady w Korczynie.

Uczniowie wzięli udział w 2 godzinnych warsztatach podczas, których m.in. poznali historię czekolady, dowiedzieli się skąd bierze się kakao, obejrzeli ziarna kakao z różnych stron świata, własnoręcznie wykonali swoje tabliczki czekolady i lizaki. Poznali także maszyny niezbędne do produkcji czekolady. Dodatkowo podczas warsztatów kilkakrotnie odbywała się degustacja różnych gatunków czekolady i odgadywanie nut smakowych w niej występujących.

Na zakończenie warsztatów dzieci obejrzały film „Pochodzenie kakao i Historia kakao i czekolady”.  Uczniowie spędzili również czas  na specjalnym placu zabaw dla dzieci, gdzie mogli korzystać z interaktywnej podłogi i zajadać się przepysznymi słodkościami.

!!!  Całe nasze warsztaty przebiegały w miłej i radosnej atmosferze okraszonej dużą ilością czekolady  !!!

Wtorek  6.11.2018  ||    Dodała:  Anna F.