97 | Pasowanie pierwszoklasistów...

Pasowanie na ucznia, to istotne i mocno przeżywane wydarzenie w życiu pierwszaków.

Były długie przygotowania, były emocje i ten najważniejszy moment - pasowanie na ucznia. Nasze Pierwszaki mają już to wszytko za sobą!

31 października 2018 r. w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Zgodnie z tradycją, aby stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Panią Dyrektor Barbarę Zdybek, Panią Wicedyrektor Irenę Bojarską, zaproszonych rodziców i nauczycieli powitała wychowawczyni klasy 1 – p. Sabina Kurasik, zapraszając na ciekawy i bogaty program artystyczny przygotowany przez nią i przez dzieci.

Były wiersze, monologi, dialogi i piosenki nawiązujące do wartości narodowych, ale także uwrażliwiających na los człowieka i zachęcające do postaw prospołecznych – czyli ukazujących szkołę z misją. Dzieci zostały bardzo pochwalone przez Panią Dyrektor za przygotowanie, zaangażowanie i talent aktorski.

Po części artystycznej nastąpiło wprowadzenie sztandaru przez uczniów z Samorządu Szkolnego, a następnie przystąpiono do uroczystego ślubowania. Dzieci z dużym zaangażowaniem powtarzały słowa przysięgi. Potem nastąpił moment pasowania na ucznia kolorowym ołówkiem przez Panią Dyrektor Barbarę Zdybek.

Uczniowie otrzymali tego dnia pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców oraz upominki. Na koniec odbyło się spotkanie w klasie i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość była dla wszystkich ogromnym przeżyciem, na pewno długo będziemy ją wspominać.

!!!  Bardzo dziękuję panu Mateuszowi Pniewskiemu za nagranie całej uroczystości,
za chęć i trud włożony w montaż filmu, a wszystkich chętnych zapraszam do obejrzenia tego ważnego dla nas wszystkich dnia  !!!

Czwartek  7.11.2018  ||    Dodała:  Sabina K.