100 | Zaśpiewaliśmy dla NIEPODLEGŁEJ...

W dniu 9 listopada 2018 r. nasza szkoła uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu.

Dla uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, wraz z wieloma szkołami na terenie naszego kraju, braliśmy udział w uroczystym biciu "REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ".

Przedsięwzięcie polegało na tym, by tego dnia, o godzinie 11.11, jednocześnie zaśpiewać HYMN NARODOWY przez jak największą liczbę osób. Tak, więc cała społeczność szkolna odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie przedstawiona została HISTORYCZNA OŚ CZASU - DZIEJE POLSKI. Przed publicznością, we wzruszającym, barwnym korowodzie, p. Krzysztof Brajta, zaprezentował najważniejsze postaci i wydarzenia historyczne, począwszy od Mieszka I do współczesności.

Uwieńczeniem uroczystości stanowiła prezentacja piosenki pt. "WOLNOŚĆ", w wykonaniu duetu wokalnego uczennic naszej szkoły (Amelki Kopiec z klasy 8a i Pauliny Janik z klasy 7a). Podczas trwania utworu, z rąk uczniów, w powietrze, zostało wypuszczonych 100 balonów w kolorach bieli i czerwieni. Balony wznosiły się niesione pieśnią i pamięcią o 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polkę niepodległości.

Jesteśmy zaszczyceni włączeniem się do Ogólnopolskiej Akcji i dumni z przebiegu uroczystości w naszej szkole. Wierzymy iż wydarzenie to zapadnie trwale w sercach naszych uczniów.

!!!  Przebieg uroczystości był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu Nauczycieli, Uczniów i Rodziców
za co należą się SERDECZNE PODZIĘKOWANIA  !!!

W uroczystości wzięła udział p. Aneta Figiel - asystentka Posła na SEJM RP Piotra Uruskiego, która przekazała w imieniu pana Posła, biało-czerwone chorągiewki dla wszystkich uczestników naszej uroczystości.

Koordynatorami uroczystości byli p. Pelagia Bąk, Irena Bojarska i p. Krzysztof Brajta.

Piątek  9.11.2018  ||    Dodała:  Renata H.