KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


110 | Koncert Galowy z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę...

STRONA GŁÓWNA

Nasze uczennice – uczestnikami Koncertu Galowego w Sanoku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W dniu 10 listopada 2018 r. najmłodsze uczennice ze Szkolnego Zespołu Wokalnego „MARAKSAY”: z klasy 3 - Karolina Wyżycka, z klasy 1 - Maja Serwa, Maja Michniak, Milena Pierz, jako „KWARTET Z SZÓSTKI”, wystąpiły podczas uroczystego Koncertu Galowego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Koncert zorganizowany został przez Powiat Sanocki w SDK w Sanoku, jako ukoronowanie całorocznych działań: projektów, konkursów, turniejów w dziedzinie kultury, nauki i sportu, dla uczczenia tego niezwykłego Święta.

Udział w Koncercie Galowym dziewczynki wywalczyły zdobyciem III miejsca w I Powiatowym Konkursie Polskiej Piosenki Patriotycznej: ”Ojczyzna zamknięta w Piosence”, który odbył się w dniu 24 października 2018r. w Domu Górnika w Sanoku. W barwnych strojach góralskich zaśpiewały piosenkę pt. ”Pod Tatrami jest mój kraj", prezentując talent wokalny, wrażliwość muzyczną i piękną dziecięcą interpretację utworu.

Podczas Koncertu Galowego odbyło się także wręczenie nagród laureatom konkursu oraz pamiątkowych dyplomów pedagogom, którzy przygotowali dzieci.

!!!  Gratulujemy naszym młodym wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych  !!!

 

     Czwartek  15.11.2018  ||    Dodała:  Renata H.