116 | Pomagamy PANU KRZYSZTOFOWI i jego RODZINIE...

Została już wybrana rodzina do akcji Szlachetna Paczka.

W tym roku pomożemy p. Krzysztofowi, 47 letniemu wdowcowi, który dwa miesiące temu stracił żonę a na wychowaniu ma dwie córki Magdę 15 letnią i Monikę 9 letnią. W pracach domowych pomaga 70-cio letnia babcia dziewczynek, która jest na wózku inwalidzkim, ale po stracie synowej nie ma innego wyjścia jak wspomóc syna i wnuczki. Rodzina nie otrząsnęła się jeszcze po starcie najbliższej osoby i pomoc jej może być szansą na rozpoczęcie nowego rozdziału w ich życiu.

Dziewczynki bardzo dobrze radzą sobie w szkole, starsza uwielbia gotować i piec pod okiem babci.  Pan Krzysztof pracuje oraz próbuje utrzymać stabilność emocjonalną w rodzinie. Pani Stanisława mimo wielu swoich problemów zdrowotnych przejęła role opieki nad domem i pomoc w wychowaniu wnuczek.

Rodzina potrzebuje pralkę, gdyż obecna często się psuje. Żywność i środki czystości stale się zużywają i są kosztowne wiec na pewno pomogłyby finansowo rodzinie.

ŚRODKI CZYSTOŚCI:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów płyn do płukania, płyny czyszczące,
szampon szczoteczki do zębów.

ŻYWNOŚĆ:

herbata, kawa cukier konserwy mięsne, kawa makarony, olej konserwy rybne, ryż, kasze, mąka.

SPECJALNE POTRZEBY:

Pralka do prania, Koc, Kołdra, Pościel, Prześcieradła, Rolki rozmiar 37, patelnia do pieczenia mięsa, zestaw do golenia,
ciepła czapka męska, kosmetyki do pielęgnacji ciała (damskie),

ODZIEŻ:

p. Krzysztof – sweter Roz L, ciepła czapka zimowa,
Monika (9l) – sweter Roz M, zimowe buty 37,
Magda (15l) - sweter Roz S, czapka szalik rękawiczki, zimowe buty 39,
p. Stanisława – kurtka zimowa Roz XL

!!!  W imieniu Szkolne Kola Wolontariatu dziękuję wszystkim,
którzy zechcą przyłączyć się do akcji, a potrzebne rzeczy zbieramy do 5 grudnia 2018  !!!

Sobota  24.11.2018  ||    Dodała:  Gertruda L. J.