KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


119 | Warsztaty stolarskie dla naszych skrzydlatych przyjaciół...

STRONA GŁÓWNA

W związku z coraz niższymi temperaturami na zewnątrz i zbliżającą się do nas zimą uczniowie klas: 0, 1, 2, 3 i 4a pamiętają o naszych skrzydlatych przyjaciołach, dlatego też wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu.

W czwartek - 22.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty stolarskie prowadzone przez firmę STOLARZ MAŁY. Nasi uczniowie w pocie czoła budowali przepiękne karmniki dla ptaków.

Zajęcia były podzielone na 2 części:

- część edukacyjna – to tu uczniowie podczas prezentacji multimedialnej dowiedzieli się różnych ciekawostek na temat ptaków pozostających w Polsce na zimę, nauczyli się jak je odróżnić i czym powinniśmy je dokarmiać.
- część stolarska – dzieci dowiedziały się na czym polega praca stolarza i tego, że wcale do łatwych nie należy. Podczas tej części warsztatów, uczniowie przystąpili do budowy domków dla ptaków, zwanych karmnikami. Na końcu ozdobili je pięknie wedle własnego pomysłu kolorowymi piórkami oraz otrzymały w woreczkach ziarno.

Dzieci pracując, świetnie się przy tym bawiły, jednocześnie pomagając skrzydlatym kolegom. Dokarmiając ptaki, człowiek zbliża się do nich, uczy się, pobudza swoje zainteresowanie i uwrażliwia na przyrodę, a także zyskuje poczucie, że robi coś dobrego.

Na twarzach uczniów widać było dumę, satysfakcję i zadowolenie.

Każdy zabrał karmnik swojej roboty do domu i od teraz może obserwować kto się w nim gości. Z pewnością nasi uczniowie otrzymają podziękowania od skrzydlatych przyjaciół za ich zaangażowanie.

 

     Wtorek  27.11.2018  ||    Dodała:   Sabina K.