KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


127 | "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" - projekt UNICEF w naszej szkole...

STRONA GŁÓWNA

W ramach akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” uczniowie naszej szkoły przygotowują specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF.

Jest to już PIĄTA Polska Edycja Światowego Projektu Edukacyjno – Pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku. W tym roku uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup szczepionek dla potrzebujących dzieci.

Zachęcamy do niesamowitej przygody zarówno najmłodszych  uczniów,  jak ich starszych kolegów, a także  nauczycieli i całe środowisko pedagogiczne. Oczywiście zapraszamy również do włączenia się w działania rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione.

Nasze laleczki  nie są zwykłymi szmacianymi lalkami – stanowią one symbol pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

Każda laleczka posiada  swoje imię, kraj, z którego pochodzi i swoje zainteresowania. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci, to od nich  zależy jaki laleczka ma kolor skóry, jak jest ubrana i jakie imię nosi, a informacje te są podane w „AKCIE URODZENIA” poszczególnych lalek.

I w ten właśnie sposób „narodziły ” się nasze cztery pierwsze laleczki, czyli Halinka, Laura, Marysia i Alicja. Wykonane przez uczniów klasy 4b Jagodę Mikanik, Martynę Targowską, Nikolę Spędzie i Jakuba Gnapa.

!!!  GRATULUJEMY PIĘKNIE WYKONANYCH LALEK i udziału w tak szczytnej akcji niesienia pomocy potrzebującym  !!!

Z niecierpliwością czekamy na poznanie nowych laleczek w wykonaniu innych uczniów naszej szkoły. Każda nowa laleczka oczywiście będzie prezentowana na naszej szkolnej stronie internetowej, a w styczniu będzie możliwość ich zakupu podczas specjalnie zorganizowanej LICYTACJI.

 

     Środa  5.12.2018  ||    Dodała:  Anna F.