128 | Wieczór ANDRZEJKOWY dla uczniów klas I - III...

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Wróżby, tańce, konkursy i śpiewy – to wszystko działo się u nas wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej 30 listopada 2018 r. Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. Dyskotekowe światła oraz kule dyskotekowe wprowadziły nas w imprezowy nastrój. Dzieci w ten magiczny dzień, ubrane wystrzałowo, w dobrych humorach, bawiły się do swoich ulubionych przebojów w pięknie udekorowanych salach.

Zabawa pełna była wróżb takich jak:

--- przekłuwanie serca, na którym było imię przyjaciela/przyjaciółki,
--- wróżby z butami,

Tańców było co nie miara:

--- tańce z balonem w parach,
--- tańce swobodne,
--- tańce według układu choreograficznego do muzyki współczesnej.

Wszyscy świetnie się bawili i powrócili do domów z uśmiechami na twarzach. Na pewno będziemy wspominać długo ten dzień.

Środa  5.12.2018  ||    Dodała:   Sabina K.