KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


130 | "BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI .AUTORYTETU" Ogólnopolska Kampania...

STRONA GŁÓWNA

 

W najbliższych tygodniach w naszej szkole będzie realizowana ogólnopolska kampania profilaktyczno – edukacyjna Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU. Fundacja ARCHEZJA stworzyła unikatowy zestaw oddziaływań wychowawczo – profilaktycznych (sfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości), promujących postawę autorytetu jako fundamentu relacji między dziećmi i dorosłymi. Całość oparta jest na wartościach zapisanych w Konstytucji RP, które wskazują najważniejsze cele. Są nimi edukacja młodzieży w zakresie poznania prawdziwego autorytetu, koncentracja nauczycieli na wzmacnianiu potencjału młodzieży i własnego autorytetu oraz pobudzenie refleksji rodziców w zakresie własnej postawy autorytetu wobec dziecka.

Po co to robimy?

Organizatorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za główny cel poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie skali przestępczości i zachowań ryzykownych: hejt, przemoc, alkohol, narkotyki, itp.

Ludzie wychowani w atmosferze szacunku do autorytetów, mają poczucie godności własnej i godności drugiej osoby. Dzięki temu są uczciwi i szczęśliwi oraz budują dobre i trwałe relacje.

Aby to osiągnąć, chcemy zrobić pierwszy krok – nauczyć młodzież jak szukać autorytetów i nie mylić ich z idolami czy celebrytami oraz zachęcić do szukania prawdziwych AUTORYTETÓW. Zamierzamy również wspomóc rodziców i wychowawców w budowaniu swojego autorytetu i w kształtowaniu postaw młodzieży, prowadzących do odpowiedzialnej, wolnej i szczęśliwej dorosłości.

Młodzi okazują zaufanie tym, którzy mogą stanowić pewien punkt odniesienia – podświadomie szukają mistrzów i wzorów do naśladowania. Są pełni entuzjazmu lecz bez pomocy trudno im odróżnić mistrza od idola. Natomiast rodzice poszukują oparcia, by móc rozwiązać tysiące stojących przed nimi problemów, obalających ich autorytet w oczach dzieci.

Adresatami kampanii są uczniowie klas IV – VIII, ich rodzice i nauczycieli.

Szkolnymi koordynatorami kampanii zostały wicedyrektor szkoły pani Irena Bojarska – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie oraz pani Katarzyna Bajger – pedagog szkolny.

Wstępny harmonogram realizacji kampanii jest następujący:

- wypełnienie przez uczniów anonimowej ankiety – pretest (grudzień 2018 r.);
- realizacja zajęć profilaktyczno – edukacyjnych w poszczególnych grupach, tj. uczniów, rodziców i nauczycieli (grudzień 2018 r. – styczeń 2019 r.);
- wypełnienie przez uczniów, rodziców i nauczycieli anonimowej ankiety – posttest (styczeń 2019 r.);
- pobranie raportu z badań i przedstawienie go (styczeń – luty 2019 r.).

!!!  Do zobaczenia już wkrótce  !!!

 

      Piątek  7.12.2018  ||    Dodała:  Katarzyna B.