134 | "Szkolne Przygody GANGU SŁODZIAKÓW" - projekt czytelniczy...

Uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie czytelniczym zaproponowanym przez sieć sklepów BIEDRONKA pt. „Szkolne Przygody GANGU SŁODZIAKÓW”.

Jego głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i zainspirowanie ich do codziennego czytania.

Każda klasa otrzymała w bezpłatnym pakiecie, ciekawe materiały promocyjne - egzemplarze książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz pakiety materiałów motywacyjnych. Były nimi karty czytelnicze, na których rodzice uczniów mieli swoim podpisem potwierdzać codzienne, minimum 10-cio minutowe czytanie przez dziecko, za co wychowawca wręczał naklejki z podobizną bohaterów książki.

Wśród uczniów, którzy w ciągu 21 dni wykazali się systematycznym czytaniem, rozlosowane zostały nagrody: książki oraz maskotki Gangu Słodziaków.

Wdrażanie projektu zakończyło się spotkaniem wszystkich uczniów klas I-III w ramach Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków, podczas którego dzieci z poszczególnych klas oraz nauczyciele wspólnie czytali kolejne rozdziały książki, poznając niezwykle ciekawe i bardzo pouczające przygody leśnych przyjaciół: lisa, sowy, bobra, zajęczycy, jeża i rysia.

Książka zakończyła się konkluzją, którą wszyscy - zarówno dzieci, jak i dorośli- powinni dobrze zapamiętać:

!!!  "...Każdy kto trzyma w dłoniach dobrą książkę, to tak, jakby brał za rękę przyjaciela.
A wtedy wszystko jest możliwe, bo budzi się nasza wyobraźnia.
Ona potrafi zdziałać cuda, a to, co zrodzi się z jej podszeptów, może zmienić świat wokół nas..."  !!!

Środa  12.12.2018  ||    Dodała:  Anna B.