140 | "Profesor Szkiełko i Tropiciele" - projekt edukacyjny...

Nawiązywanie relacji z rówieśnikami, empatia, świadomość własnych emocji, dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Warto je kształtować od najwcześniejszych lat.

ŚWIETLICZAKI z klasy I wraz z wychowawcą świetlicy p. Ewą Mołek biorą udział w projekcie edukacyjnym Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. „Lekcje z klasą. Profesor Szkiełko i Tropiciele”.

Cykl lekcji w ramach projektu oparty jest na przygodach Profesora Szkiełko i Detektyw Empatii, którzy zabierają dzieci w podróż po Archipelagu Emocji. Wspólnie poznajemy i tropimy emocje. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymują kartę do umieszczenia na planszy, a w indeksach naklejają zdobyte naklejki.

Biorąc udział w projekcie uczniowie rozwijają kreatywne myślenie, uczą się, jak rozpoznawać własne emocje i w jaki sposób je wyrażać, ćwiczą pracę zespołową i nawiązywanie relacji.

Po zakończeniu projektu każdy z uczniów otrzyma Dyplom Tropiciela Emocji.

Czwartek  13.12.2018  ||    Dodała:  Ewa M.