140 | Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości napisaliśmy listy do naszej Ojczyzny...

100 lat temu, po długich latach zaborów, walki o wolność i utrzymanie tożsamości narodowej, Polska odzyskała niepodległość. Aby uczcić to niezwykłe wydarzenie, uczniowie naszej szkoły napisali „Kartki dla Polski”. Były one pełne dobrych życzeń, gratulacji i wspomnień, o tych którym zawdzięczamy wolność.

Autorzy najpiękniejszych listów zostali nagrodzenie specjalnymi dyplomami, wręczonymi podczas szkolnej uroczystości przez panią dyrektor Barbarę Zdybek. Wyróżnienia otrzymali: Gabrysia Kopiec (klasa I), Maja Podolak (klasa II), Anastazja Hirniak i Kuba Wisłocki (klasa III), Julia Wisłocka (klasa 4a), Milena Jachimowska (klasa 4b), Małgorzata Latusek (5a), Kinga Pelc (klasa 5b), Aleksandra Solecka i Bartosz Bryndza (klasa), Paulina Janiak (klasa 7), Patrycja Szyniec i Amelia Kopiec (klasa VIII).

Wszystkie napisane przez uczniów listy zostały umieszczone w specjalnej „KAPSULE CZASU” i przekazane do szkolnego archiwum. Mamy nadzieję, że nasza „kapsuła” zostanie otwarta za kolejne 100 lat.

!!!  Przyszłym pokoleniom uczniów życzymy, aby Polska była nadal tak pięknym i wspaniale rozwijającym się krajem,
by i oni mogli świętować kolejne stulecie Niepodległości  !!!

Koordynatorem akcji była p. Irena Bojarska - wicedyrektor szkoły.

Sobota  15.12.2018  ||    Dodała:  Irena B.