142 | Rozpoczynamy współpracę z AIESEC...

W tym roku szkolnym po raz pierwszy podjęliśmy współpracę z Międzynarodową Organizacją Studencką AIESEC. Jest to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.

Celem udziału w programie jest:

--- wzbudzenie zainteresowania światem,
zachęcenie uczniów do dalszej nauki języków obcych,
--- budowanie tolerancji międzykulturowej.

Jedną z formą realizacji tego programu jest organizowanie interaktywnych warsztatów przez zagranicznych wolontariuszy.

W naszej szkole, w przyszłym tygodniu, od 17 do 21 grudnia, będą gościli studenci z Brazylii, Meksyku oraz Chin, którzy zamieszkają u naszych „szkolnych” rodzin. W ramach warsztatów, nasi wolontariusze przybliżą dzieciom oraz pracownikom swoją kulturę, będą uczyć podstawowych zwrotów w swoim języku oraz prowadzić konwersacje językowe.

Zajęcia będą prowadzone poprzez zabawę oraz inne formy komunikacji, po angielsku, z zachowaniem poziomu umiejętności językowych naszych dzieci.

Mamy nadzieję, że międzynarodowa perspektywa projektu wpłynie na lepszą motywację do nauki języka angielskiego od najmłodszych lat oraz zakorzeni w dzieciach postawy akceptacji drugiego człowieka.

Sobota  15.12.2018  ||    Dodała:  Ewelina K.