KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


144 | Magiczny BAŚNIOWY Wieczór...

STRONA GŁÓWNA

13.12.2018 r. w naszej bibliotece szkolnej odbył się Magiczny BAŚNIOWY Wieczór. Wieczór klimatyczny, który miał na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dziecko, które czyta, to dorosły, który myśli...

‘’Winnymi” całego przedsięwzięcia są uczniowie klasy 1 oraz ich wychowawczyni pani Sabina Kurasik, którzy zaprosili również chętnych uczniów z klasy 2 i 3 na dołączenie do wspólnego projektu. Należy również nadmienić, że wieczór ten nie odbyłby się bez ogromnej pomocy pani Renaty Handermander.

Tego wieczoru edukacja wczesnoszkolna zawładnęła szkołą! A było to tak...

O godz. 17:00 wszyscy zebraliśmy się w bibliotece. Każdy uczeń miał na sobie swoją piżamkę, ulubioną poduchę, maskotkę i koc lub śpiwór. Każdy również miał zdrową przekąskę oraz ciepłą herbatę w termosie. Klimatu dodała imitacja ogniska na środku sali, choinki pokryte ’’śniegiem” oraz porozstawiane świecie, które umieszczone były w bezpiecznych miejscach.

Wszystkich zebranych gości powitały uczennice klasy 1 piosenką o Zimie, przygotowaną wraz z Panią Renatką Handermander, wprowadzając wszystkich w zimowy nastrój. Pogoda również sprzyjała naszemu spotkaniu, ponieważ tego dnia spadł śnieg dodając magii niecodziennemu wieczorowi.

Po krótkim wstępie przystąpiliśmy do czytania.

Pani Gabriela Glinianowicz – mama Wojtusia z kl. 1 rozpoczęła czytanie baśni pt. "Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena. Następnie czytanie kontynuowała pani Renata Handermander, a zakończyła pani Sabina Kurasik. Klimat czytanej baśni oddawała stojąca w tle Królowa Śniegu, ubrana w białą suknię pokrytą płatkami śniegu. Dzieci bardzo łatwo mogły wczuć się w słuchaną przez nich baśń będąc w takiej scenerii, leżąc w cieplutkim kocyku i czując się bezpiecznie w takim magicznym miejscu jakim jest biblioteka szkolna, budując przy tym pozytywne uczucia w stosunku do tego miejsca.

Jednak wieczór w bibliotece na czytaniu się nie skończył. Dzieci miały bajkowe zadanie. A mianowicie, z latarkami w rękach, w bajkowym stroju – czyli swoich piżamkach, w ciemnej szkole, chodzili i szukali zagadek ukrytych w różnych zakamarkach. Warunkiem pójścia dalej była prawidłowa odpowiedź na pytanie dotyczące wysłuchanej wcześniej baśni. Zagadki były ukryte w szafie, pod obrazami, przypięte do tablic, za kratami sali zabaw, do której potrzebny był klucz, dlatego też zadanie nie należało do łatwych, ALE dzieciaki poradziły sobie wyśmienicie! Przekłuwając coraz to kolejne znalezione balony, w których to ukryte były zagadki oraz znajdując kolejne koperty poupychane w najrozmaitsze miejsca, zdobywaliśmy kolejne piętra naszej szkoły.

Przygoda skończyła się przed godziną 19:00. Dzieci były podekscytowane i jeszcze długo będą wspominać ten magiczny wieczór. Miejmy nadzieję, że coraz częściej sięgać będą po książkę do czytania. Jeśli nie teraz, to w późniejszym okresie.

Doświadczeń i wspomnień nie zabierze im nikt...

Bardzo dziękuję Pani Renatce Handermander za ogromną pomoc w organizacji wieczoru w bibliotece,
jak również za poświęcony czas pani Gabrieli Glinianowicz, pani Joannie Michniak oraz za pomoc pani Magdalenie Pierz.

Był to niezapomniany wieczór pełen wrażeń i na pewno jeszcze to powtórzymy J

!!!  Zapraszam do pooglądania relacji  !!!

 

     Czwartek  20.12.2018  ||    Dodała:  Sabina K.