145 | JAK SIĘ TWORZY DOMEK Z PIERNIKA, czyli warsztaty zdobienia pierniczków...

Warsztaty zdobienia pierniczków to jedne z tych warsztatów, które pobudzają wiele zmysłów, a zwłaszcza węch.

Pewnego, grudniowego dnia, w klasie 1, w całej sali rozchodził się zapach upieczonych pierników, zapach świąt. Pani Joanna Michniakmama Mai – przeprowadziła warsztaty zdobienia pierniczków oraz pokazała dzieciom krok po kroku jak się tworzy domek z piernika. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, iż nie jest to łatwa sprawa.

Każdy piernik wykonany przez uczniów był unikalny, ozdobiony kolorowymi posypkami, lukrami. Ich dekorowanie jest piękną tradycją, pozwala tworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne kreacje, które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu… zjeść. Tak też uczyniliśmy – część pierniczków dzieci zawiesiły na naszą klasową choinkę, część została zjedzona, a część zabrana do domu.

Dzień zakończyliśmy wspólnie ubierając choinkę oraz śpiewając kolędy.

!!!  Dziękujemy Pani Joannie Michniak za poświęcony czas,
przygotowanie się, cierpliwość oraz przeprowadzenie zajęć dla dzieci  !!!

Czwartek  20.12.2018  ||    Dodała:  Sabina K.