149 | "KOLUMBOWIE" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu...

W dniu 19.12.2018 uczniowie klas udali się do SDK-u na spektakl „Kolumbowie” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu, który opowiadał o młodym pokoleniu skazanym i straconym przez okrutny los.

Zaprezentowano historię grupy przyjaciół, tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Błogie, radosne i beztroskie życie przerywa nagle wojna będąca wynikiem ludzkiej nienawiści i braku tolerancji. Młodzież bierze udział w akcjach dywersyjnych i bojowych, walczy w Powstaniu Warszawskim.

Spektakl opowiadał o patriotyzmie, ofiarności, odwadze i poświęceniu, ale też o dramatycznych wyborach, cierpieniu, strachu, niespełnionej miłości i rozwianych marzeniach. Celem przedstawienia było przypomnienie młodym widzom o ich narodowej tożsamości oraz o tych, którzy ponieśli najwyższą cenę, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.

Piątek  21.12.2018  ||    Dodała:  Katarzyna T.