158 | Wyjątkowy gość z MEKSYKU na Wigilii w klasie 5a...

21 grudnia 2018r. odbyła się Wigilia w klasie 5a, która była kolejnym ważnym wydarzeniem w naszym szkolnym „życiu”. Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani, co tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę.

Na pięknie udekorowanym stole przy blasku świec, z siankiem pod obrusem, rozłożone były przeróżne pyszności tj. barszcz z uszkami i pierogi, ciasta własnych wypieków, owoce.

W tym roku w Wigilii brał udział wyjątkowy gość z dalekiego kraju – Meksyku.

MELLISA opowiedziała nam o tym jak obchodzona jest wigilia w jej kraju i jakie są zwyczaje. Bardzo podobała jej się nasza uroczystość i smakowały polskie przysmaki. Wszyscy poczuliśmy magię ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

!!!  Szczególne podziękowania kieruję do p. Latusek oraz p. Sieniawskiej,
które pomogły w organizacji Wigilii oraz innym Rodzicom za pyszne słodkości  !!!

Czwartek  3.01.2019  ||    Dodała:  Ewelina K.