KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


163 | Ciekawa lekcja w naszej Szkolnej Bibliotece...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 14.12.2018 r., w Szkolnej Bibliotece odbyła się niecodzienna lekcja przeprowadzona przez pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej  w Krośnie – filia w Sanoku, dla uczniów z klasy 2.

Zajęcia przeprowadzone przez miłego gościa były swoistą nagrodą dla dzieci za wzorowe czytelnictwo w ciągu ostatnich 4 miesięcy.

Celem lekcji było uświadomienie uczniom bogactwa i znaczenia zmysłów w pozyskiwaniu informacji  i rozpoznawaniu nazw przedmiotów, ich nazw i przeznaczenia, jak również uświadomienie dzieciom faktu wyostrzenia się sprawnie funkcjonujących zmysłów, gdy inny nie może być wykorzystywany. W tym celu uczniowie poprzez różnorodne zabawy, z zamkniętymi oczami poznawali świat osób niewidzących, a także niesłyszących. Poznali język migowy.

Dzieci miały również okazję zobaczyć tzw. „Czarną księgę kolorów”, którą czyta się za pomocą dotyku. To doświadczenie również wzbudziło w dzieciach duże zaciekawienie.

Lekcja była bardzo interesująca, a uczniowie – zaciekawieni tematem, przygotowanymi rekwizytami i pomocami , aktywnie włączali się w przebieg zajęć.

!!!  Serdecznie dziękujemy p. Annie Sebastjańskiej - pracownikowi Biblioteki Pedagogicznej – Filia w Sanoku
za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie wartościowych zajęć z naszymi uczniami  !!!

 

     Piątek  4.01.2019  ||    Dodała:  Renata H.