KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


165 | Spektakl profilaktyczny Teatru KURTYNA z Krakowa...

STRONA GŁÓWNA

Dnia 14 grudnia klasa szósta oficjalnie zakończyła udział w Programie Profilaktycznym „Trzeci elementarz, czyli program siedmiu kroków”. Zwieńczeniem ciekawych zajęć był spektakl teatralny pt. „NIEBEZPIECZNA SIEĆ” przygotowany przez aktorów Teatru KURTYNA z Krakowa.

Opowieść obyczajowa o współczesnej nastolatce, jej problemach życiowych bardzo zainteresowała uczniów klasy szóstej oraz dwóch piątych i klasy czwartej. „Niebezpieczna sieć” to utrzymany w konwencji komedii obyczajowej uroczy i wartki spektakl, który traktuje problemy i zagrożenia związane z używaniem środków komunikacji elektronicznej w sposób daleki od nudnej dydaktyki, pozwalając widzowi na chwilę mądrej refleksji i spora dawkę wiedzy o tym, jak nie stać się kolejną ofiarą cyberprzemocy.

O zagrożeniach związanych z Internetem powiedziano i napisano już w zasadzie wszystko. Mimo tego procentowa skala ekspozycji na niebezpieczne kontakty, działania i treści wśród młodych ludzi, korzystających z tego podstawowego dziś narzędzia komunikacji zatrważająco wzrasta. Główną przyczyną tego stanu jest odwieczny problem, wynikający z niezrozumienia, iż to nie kompetencje techniczne decydują o bezpieczeństwie korzystania z Sieci. Prym wiodą tu skutki niedostatków kompetencji społecznych, nabywanych z wiekiem i doświadczeniem życiowym. Łączy się to z problemem niezaspokojonych potrzeb akceptacji, tak dotkliwym dla młodych ludzi, żyjących w świecie dynamicznych zmian wartości i norm. Spektakl bardzo podobał się widzom, co zaznaczyli gromkimi oklaskami.

Gra aktorska także nie uszła uwadze odbiorców. Po spektaklu uczniowie zrobili sobie zdjęcia z aktorami.

Spektakl teatralny „Niebezpieczna sieć” wywołał również żywe dyskusje na korytarzu szkolnym.

 

     Sobota  5.01.2019  ||    Dodał:  Krzysztof B.