171 | "W świecie LEGEND" - lekcja biblioteczna w klasie 3"...

Uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią, w dniu 3 stycznia 2019 r., przyjęli zaproszenie Biblioteki Szkolnej przystępując do wspólnej zabawy czytelniczej „Świat LEGEND - pod choinką”.

Legendy polskie to urokliwe opowieści inspirowane piękną i bogatą historią naszego kraju, obudowaną  wątkami fantastycznymi. Zatrzymują w czasie postaci historyczne, wydarzenia, przypominają o ważnych miejscach, pobudzają wyobraźnię. Każde dziecko powinno je znać. Stąd pomysł na zajęcia.

Wszyscy uczniowie wypożyczyli książeczki z legendami do domu. Następnie odbyła się lekcja z udziałem nauczyciela - bibliotekarza.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, wielu uczniów wykazało wkład pracy i zaangażowanie, przygotowując krzyżówki, zagadki i ilustracje w oparciu o teksty legend. W trakcie lekcji dzieci rozwiązały krzyżówki przygotowane przez kolegów z klasy oraz bibliotekarkę, zapoznali się z legendą o powstaniu nazwy BIESZCZADY.

Sobota  12.01.2019  ||    Dodała:  Renata H.