179 | Orszak TRZECH KRÓLI...

W niedzielę, 6 stycznia 2019 r., po raz trzeci ulicami Sanoka przeszedł niezwykle barwny Orszak Trzech Króli, na którym zgromadziły się tłumy mieszkańców.

W tym roku wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły.

Z różnych części Sanoka wyruszyły trzy orszaki. Orszak CZERWONY – symbolizujący Europę, Orszak NIEBIESKI – reprezentujący Afrykę, oraz Orszak ZIELONY - przedstawiający Azję. W czasie przemarszu na rynek były w wyznaczonych miejscach odgrywane przedstawiania. Po wędrówce cały orszak zgromadził się na rynku gdzie w sposób symboliczny oddał pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

Postać św. rodziny (Maryi i Józefa) reprezentowali: Agnieszka Wasylew i Karol Pajęcki – uczniowie klasy VII. Bardzo im dziękuje za godne reprezentowanie naszej szkoły, a także  osiedla Olchowce oraz parafii. Uczennica Paulina Janik z klasy VII wykonał w pokłonie pasterzy kolędę „Maleńka Miłość” przez co jeszcze bardziej upiększyła coroczne wydarzenie Orszaku Trzech Króli.

Podziękowanie składam Pani Pelagii Bąk, za czuwanie nad przygotowaniem naszych artystów.

Wydarzenie zgromadziły wielu mieszkańców, którzy w rodzinnej i przyjaznej atmosferze przezywali to wyjątkowe wydarzenie.

Środa  16.01.2019  ||    Dodał:  Ks. Michał B.