193 | SREBRNY BIESZCZAD  w Ustrzyckiej Teatromanii...

W dniu 28.01.2019 Szkolne Koło Języka Angielskiego „Friends around the Word” wyjechało do Ustrzyk Dolnych na IV Spotkania Teatrów Szkolnych Ustrzycka TEATROMANIA.

W czasie zajęć koła uczniowie klasy 6 przygotowywali inscenizacje legendy polskiej w języku angielskim „The Cracow Dragon”. Swoje umiejętności językowe szkolili pod opieka p. Gertrudy Lubienieckiej –Jakiel, która we współpracy z p. Pelagią Bąk przygotowały scenografię do sztuki.

Występując na deskach Ustrzyckiego Domu Kultury, uczniowie ujęli serca jury w składzie: Dagny Cipora (Teatr W. Siemaszkowej z Rzeszowa) Monika Nitkiewicz (Teatr No to co z Krasiczyna) i Paweł Sroka (lider działań teatralno-artystycznych w Jarosławiu, Teatru Przedmieście z Rzeszowa).
W Kategorii II Złotego Bieszczada, nagrody nie przyznano. Srebrnego Bieszczada - II nagrodę konkursu otrzymały ex aequo: Grupa Friends Around The World ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sanoku i grupa z Mchawy.

!!!  Jest to dla nas wielkie wyróżnienie zważywszy, że był to nasz pierwszy występ  !!!

Czwartek  31.01.2019  ||    Dodała:  Gertruda L. J.