197 | Licytowaliśmy 34 LALKI wykonane przez naszych uczniów...

30 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się Koncert Zimowy przygotowany w ramach projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Miał on na celu wsparcie programu szczepień ratujących życie dzieci z najbiedniejszych zakątków świata.

Zaproszeni goście pan Burmistrz Miasta Sanoka - Tomasz Matuszewski, Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele oraz Rodzice i Dzidkowie podziwiali piękne występy zaprezentowane przez poszczególne klasy. Były kolędy, jasełka, tańce, poruszające występy instrumentalne uzdolnionych muzycznie uczniów.

Po pierwszej części koncertu pani Irena Bojarska - Wicedyrektor szkoły, przedstawiła w formie prezentacji cel, który przyświecał naszemu koncertowi, czyli działalność UNICEF-u na rzecz dzieci z najbiedniejszych krajów Azji i Afryki. Po niej odbyła się LICYTACJA LALEK reprezentujących różne kontynenty, wykonanych przez dzieci i ich rodziców.

Widowiskowo i dynamicznie prowadzona licytacja przez pana Wacława Bojarskiego cieszyła się wielkim zainteresowaniem i wywołała wśród zebranych dużo emocji. Cena wywoławcza laleczki wynosiła 10,00 zł – dokładnie tyle ile kosztuje jedna szczepionka chroniąca dzieci przed poważnymi chorobami. Licytowano 34 lalki. Zebrano ogromną kwotę 3.130,00 zł i 20 euro!

!!!  Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie uczniów  !!!

Sobota  2.02.2019  ||    Dodała:  Anna Ł.