KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


205 | Bezpieczne Ferie Zimowe - spotkanie z Policjantami z KPP w Sanoku...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 28 stycznia, w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE”, naszą szkołę odwiedzili sanoccy dzielnicowi - aspirant sztabowy Michał Władyka oraz aspirant Bartosz Lubański.

Podczas spotkania z dziećmi klas 0-III, panowie policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz w domu. Przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne oraz jak prawidłowo korzystać ze stoków narciarskich. Mundurowi przypomnieli również o bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz to, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dzieci w domu pod nieobecność dorosłych, szczególnie nieufność wobec nieznajomych.

Zostały przypomniane numery telefonów alarmowych oraz jak w razie potrzeby prawidłowo powiadomić odpowiednie służby. Dzieci, kolejny już raz, otrzymały jasny komunikat, iż nie wolno dla zabawy, ani z błahych powodów dzwonić pod te numery.

Mundurowi wyjaśnili również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

W trakcie spotkania dzieci były bardzo aktywne, chętnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania.

Wierzymy, że zajęcia te przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszych najmłodszych, które po feriach - zdrowe, zadowolone i wypoczęte powrócą do szkoły.

 

    Środa  6.02.2019  ||    Dodała:  Anna B.