KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


211 | Lekcja "STAREJ KALIGRAFII" w sanockim SKANSENIE...

STRONA GŁÓWNA

Uczniowie klasy szóstej wybrali się do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na bardzo ciekawą wycieczkę, która rozpoczęła się od niecodziennej lekcji „STAREJ KALIGRAFII”.

Pani prowadząca wprowadziła uczniów w świat sprzed stu lat, gdy uczniowie zapisywali notatki na kamiennych tabliczkach, a później uczyli się pisać nawet gęsim piórem czy też specjalną stalówką. Zajęcia praktyczne sprawiły dużą frajdę uczestnikom, ale też pokazały, że nasi uczniowie potrafią wykazać się cierpliwością i zaangażowaniem w pożyteczne działanie.

Kolejnym etapem naszej przygody był przejazd konny wozami. Poznaliśmy imiona silnych koników: ciągnęły wozy z nami Karina i Kubuś. W trakcie przejażdżki alejkami skansenu mieliśmy przerwę na zwiedzanie części skansenu z przewodnikiem, byliśmy w dymnej chacie krytej strzechą, a także w oryginalnej szkole z początków XX wieku. Dowiedzieliśmy się o dawnych metodach poskramiania krnąbrnych uczniów i mogliśmy zobaczyć pomieszczenie nauczyciela, który mieszkał w szkole. Powrót do rynku galicyjskiego upłynęła niezwykle szybko.

Następnie zwiedziliśmy obiekty takie jak: remiza strażacka, sklep i dom zegarmistrza, widzieliśmy piekarnię, karczmę, pocztę i zatrzymaliśmy się przy kręgielni, gdzie miło spędziliśmy czas.

Ostatnim etapem naszej wycieczki było palenie ogniska i smaczne kiełbaski. Wycieczka, choć bez śniegu była nad wyraz udana.

!!!  Podziękowania dla rodzica, który zajął się przygotowaniem klasowej wyprawy  !!!

 

    Czwartek  14.02.2019  ||    Dodał:  Krzysztof B.