214 | FERIE W MIEŚCIE - "Wędrówka śladami kultury"...

Ferie, ferie i po feriach, ale z pewnością uczniowie naszej szkoły spędzili je aktywnie i ciekawie.

Już w pierwszym dniu 11.02. - wędrowali „śladami kultury”. Grupa dzieci i młodzieży pod opieką pani Marii Kurkarewicz zwiedziła bogate zbiory sanockiego zamku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skarby zgromadzone w podziemiach - rycerskie zbroje, broń czy bunkier z czasów II wojny światowej. Z podziwem oglądano obrazy słynnych malarzy i potężną kolekcję ikon. Natomiast obrazy słynnego Sanoczanina Zdzisława Beksińskiego okazały się za poważne, aczkolwiek byli i tacy, którzy zachwycili się grą światła i kolorów na jego płótnach.

Następnie grupa udała się do SDK na mądry i wzruszający film pt. „Chłopiec  z burzy”. Była to historia o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

Spotkanie zakończyło się w MC Donald`s. To był udany dzień.

Sobota  23.02.2019  ||    Dodała:  Marylka K.