KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


223 | Ciekawe zajęcia z LEKARZEM - PEDIATRĄ w klasie 2...

STRONA GŁÓWNA

W ramach realizacji tematyki programowej dotyczącej zdrowia i zawodu lekarza, na zaproszenie p. Anny Blecharczyk - wychowawcy klasy drugiej, uczniów odwiedziła MAMA Jagody, Pani Patrycja Frącek.

O ile wszystkie dzieci w klasie dobrze znają Panią Patrycję z różnych sytuacji szkolnych i klasowych uroczystości, o tyle widok w białym fartuchu wywołał u nich duże zaskoczenie. Nie wszystkie bowiem wiedziały, że mama klasowej koleżanki jest LEKARZEM - PEDAITRĄ  i na co dzień zajmuje się leczeniem małych pacjentów.

Pani doktor wzbogaciła wiedzę uczniów o wiele cennych informacji dotyczących  zdrowia oraz szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. Zwróciła uwagę na właściwe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, dbałość o codzienną higienę i ubieranie stosowne do pogody. Omówiła, czym zajmują się lekarze różnych specjalizacji – pediatra, okulista, laryngolog, stomatolog, ortodonta, kardiolog, alergolog, ortopeda, chirurg.

Przypomniała też,  kiedy należy korzystać z leków i jak je stosować oraz  jak je przechowywać. Bardzo mocno zaakcentowała sprawy bezpieczeństwa związanego z przyjmowaniem leków, m.in. to, iż  dzieciom bezwzględnie  nie  można samodzielnie przyjmować żadnych leków! Przed podaniem leku należy sprawdzić datę ważności. Ważne też, aby dzieci już od najmłodszych lat miały świadomość, iż nie wolno zbyt często i zbyt pochopnie sięgać po leki. W nadmiarze, nawet witaminy, czy zioła mogą okazać się szkodliwe, a wręcz  zagrażać naszemu zdrowiu. Pani doktor przypomniała dzieciom również niezwykle cenną uwagę, dotyczącą starych i przeterminowanych leków, które często zalegają w naszych domowych apteczkach. Należy wyrzucać  je wyłącznie do specjalnych pojemników wyłożonych w wyznaczonych aptekach.

Dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć. Chętnie opowiadały swoje doświadczenia związane z wizytą u lekarza i w szpitalu oraz zadawały wiele pytań. Ochotnikom Pani doktor dokonała przeglądu uszu oraz zmierzyła ciśnienie.

Uczniowie pożegnali  Gościa z uśmiechem na twarzach i obiecały, że  od tej pory pójście do lekarza nie będzie u nich wzbudzać lęku.

!!!  Wychowawca klasy oraz uczniowie, bardzo dziękują Pani Patrycji Frącek
za poświęcony nam czas oraz przeprowadzenie ciekawych zajęć  !!!

 

    Piątek  8.03.2019  ||    Dodała:  Anna B