KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


225 | Bajkowy wieczór w BIBLIOTECE...

STRONA GŁÓWNA

Poniedziałkowy wieczór (11 marca 2019 r.) uczniowie klasy 1 spędzili na wspólnych zabawach. Kolejny raz odbył się nastrojowy wieczór w naszej bibliotece, który był pełen niespodzianek. Tym razem był to BAJKOWY WIECZÓR.

Panie: Sabina Kurasik oraz Renata Handermander zorganizowały wieczorem, 2 godziny zajęć, zachęcając uczniów do sięgania po książki.

Wieczór rozpoczęto od powitania dzieci krótkim przemówieniem o korzyściach płynących z czytania książek. Już w pierwszych minutach dzieci nie miały łatwego zadania, bo czekały na nie zagadki związane ze znanymi im bajkami i postaciami. Niektóre postacie były nawet wśród nas!

Następnie dzieci słuchały czytanej im przez panie bajki terapeutycznej pt. "Zły sen Puchatka", po której nastąpiła krótka dyskusja i wymiana doświadczeń związanej z problemem naszego bohatera. Okazało się, że każdy z nas ma lub miał podobny problem...

Po wysłuchaniu bajki nadszedł czas na ruch. Dzieci losując kolejno z magicznego kapelusza karteczki z zadaniami, musiały przedstawić za pomocą gestów i mimiki daną postać, a reszta grupy odgadnąć tytuł książki - bajki. Po kalamburach nadszedł czas na zabawę ruchową przy muzyce, kształtującą reakcję na sygnały.

Kolejną częścią naszego niezwykłego wieczoru był teatr cieni. Kiedy światła zgasły, dzieci usiadły wygodnie na dywanie. Ich zadaniem było za pomocą cienia odgadnąć postać oraz podać tytuł z bajki lub książki. Nie było to łatwym zadaniem, ale wszyscy poradzili sobie z nim znakomicie.

Na naszych małych bohaterów czekało jeszcze wiele innych przygód jak losowanie charakterystycznych dla danych postaci rekwizytów oraz praca w grupach, przy której pierwszaki musiały mocno główkować.

Nagrodą za pracę uczniów były odwiedziny wyjątkowego gościa. Gościa prosto ze świata bajek! Najpopularniejszy, najbardziej kochany przez dzieci MIŚ!

Podekscytowane dzieci miały okazję przybić „piątkę” koledze, przytulić go i zrobić sobie z nim zdjęcie. Oczywiście nasz gość nie przyszedł z pustymi łapkami. Miś ma wielkie serce i lubi słodkości, więc każdemu kto był obecny rozdał po lizaczku w kształcie serduszka. Dzieciom trudno było się rozstać z naszym niedźwiadkiem, ale niestety nasz gość musiał już wracać do swojej krainy, krainy bajek...

Każde dziecko tego wieczoru wróciło do domu z wypożyczoną przez siebie książeczką. Być może będą miały jeszcze okazję opowiedzieć misiowi o przeczytanej przez siebie bajce...?

 

     Wtorek 12.03.2019  ||    Dodała:  Sabina K.