228 | Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "ŚWIETLIK"...

W dniu 12 marca w Naszej Szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, z zadaniami konkursowymi zmierzyła się czwórka uczniów z klasy szóstej.

Jest to niezwykle ciekawy konkurs, gdyż posiada nowatorską formułę, polegającą na przeprowadzeniu szeregu doświadczeń przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, niektóre z nich uczniowie wykonywali w szkole pod opieką p. Anny Fedyń - np. „tornado w butelce”, a inne w domu - np. produkcja jogurtu naturalnego, czy stworzenie termosu.

Zdobyta wiedza podczas wykonywania eksperymentów, a także ogólna wiedza przyrodnicza była potrzebna do rozwiązania niezwykle trudnych zadań konkursowych.

!!!  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie maja,
także czekamy z niecierpliwością i życzymy wysokich miejsc naszym uczestnikom  !!!

Sobota 16.03.2019  ||    Dodała:  Anna F.