248 | HISTORYCZNE badania...

Uczennice klasy ósmej: Maja Tomkiewicz i Ania Malczak biorą udział w konkursie, nagrodą w którym jest udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Ich zadaniem jest zebranie i zaprezentowanie informacji o pośle na sejm w czasach II Rzeczypospolitej, który także brał udział walkach o wolność Polski w czasie II wojny światowej. Dziewczyny zdecydowały, że zajmą się dokładnym poznaniem życia i działalności, pochodzącego z Odrzechowej, Józefa Agatona Morawskiego, posła na sejm IV kadencji (1935-1939), który za swoje zasługi otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Sanoka.

Maja i Ania przy wsparciu koleżanki Amelii Kopiec odwiedziły dawne gimnazjum, do którego uczęszczał J. Morawski, poszukiwały informacji o nim w Czytelni Biblioteki Miejskiej i spotkały się ze znanym sanockim historykiem panem Andrzejem Romaniakiem.

Efekty swoje pracy zamierzają przedstawić na specjalnej stronie internetowej, poświeconej Józefowi Agatonowi Morawskiemu.

Czwartek 28.03.2019  ||    Dodała:  Irena B.