248 | "Każdemu może się to przytrafić" - AKCJA POMOCY POSZKODOWANYM...

W związku z tragedią jaka miała miejsce w ostatni weekend w Załużu w czasie, której spłonął dom  7-mio  osobowej rodziny  w naszej szkole została zorganizowana Akcja Pomocy Rodzinie pod hasłem  „Każdemu może się to przytrafić”.

W szkole przeprowadzamy zbiórkę zabawek, książek do czytania, bajek, przyborów szkolnych oraz środków czystości i żywności o dłuższym okresie przydatności (mąka, cukier, kasze, makarony, warzywa konserwowe, olej, kawa, herbata itd.)

Kilka osób zasugerowało zbiórkę pieniężną wiec i ona zostanie zorganizowana, a pieniądze wykorzystane do zakupu potrzebnych przedmiotów.

W pożarze na szczęście nikt nie zginą jednak cały dobytek rodziny spłonął.  Wiek dzieci to 6, 7, 11 lat – dziewczynki, oraz 12 i 13 lat – chłopcy ( od zerówki do 7 klasy).

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu oraz zastępu Harcerek z 9 DH z naszej szkoły dziękuję za zaangażowanie się w akcję.  Zbiórka rzeczy oraz pieniędzy odbędzie się od 1 kwietnia i będzie trwała przez TYDZIEŃ.

Niedziela  31.03.2019  ||    Dodała:  Gertruda L. J.