KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


262 | AUTYZM - poznaj zanim ocenisz...

STRONA GŁÓWNA

2 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości AUTYZMU.

Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest KOLOR NIEBIESKI.

Autyzm to zaburzenie rozwoju dziecka, czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa przez całe życie. Jak dotąd nie wskazano jednoznacznie przyczyn występowania tego zaburzenia, nie ma też leku na autyzm. Autyzm bywa często nierozpoznany i niezrozumiany, dlatego też wiele osób z otoczenia traktuje dzieci z autyzmem jako niegrzeczne lub źle wychowane.

Aby choć trochę przybliżyć uczniom czym jest autyzm oraz pokazać, że jesteśmy solidarni i chcemy wspierać osoby ze spektrum, dnia 2 kwietnia w naszej szkole nauczyciele przeprowadzili w klasach pogadanki na temat tego schorzenia. Wykonano tematyczne gazetki ścienne i przedstawiono prezentacje multimedialne, które chociaż częściowo przybliżyły problem. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po zachowaniu uczniów, którzy ochoczo przyłączyli się do akcji ubierając się tego dnia na niebiesko - działania przyniosły skutek.

 

     Środa  17.04.2019  ||    Dodały:  Kamila M. i Katarzyna B.