KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


263 | VIII Ogólnopolski Konkurs "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"...

STRONA GŁÓWNA

Nasza szkoła jest jedną z tych szkół z całej Polski, które aktywnie biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zarówno program ten, jak i szkolenia najmłodszych uczniów z zakresu pierwszej pomocy wpisały się już na stałe w funkcjonowanie większości szkół podstawowych w Polsce.

Dowodem wielkiego zaangażowania naszej szkoły był bardzo liczny udział uczniów w akcji Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

Tym razem nasi podopieczni biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”.

Konkurs propaguje zasady udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. W tym roku zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu tematu dotyczącego zasad udzielanie pierwszej pomocy w formie Plakatu – Kolorowanki.

Uczestnicy konkursu walczą o atrakcyjne nagrody dla naszej szkoły! Mogą zdobyć m.in.: szkolenie z pierwszej pomocy dla Naszej kadry pedagogicznej, tablice interaktywne oraz fantomy.

!!!  ŻYCZYMY POWODZENIA  !!!

 

     Środa  17.04.2019  ||    Dodała:  Ewa M.