KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


276 | "Witamy w ZWIERZAKOWIE" - ciekawe zajęcia w Bibliotece Szkolnej...

STRONA GŁÓWNA

Wszystkim dzieciom bliskie są PLUSZAKI. Są miękkie i uosabiają dziecięcych przyjaciół - zwierzaków.

Okazuje się, że wiele przytulanek ma swoje odpowiedniki w postaci bajkowych bohaterów, których ciekawe przygody zamieszczone są w książeczkach Szkolnej Biblioteki. Opowieści te zawierają wiele mądrości, przykłady pięknej przyjaźni, uczą szacunku do świata przyrody. Z bajek o zwierzętach czerpiemy też wiedzę o ich życiu, zwyczajach, a także dobry przykład - jak żyć w przyjaźni i mądrości.

Stąd pomysł na połączenie zabawy z pluszakami – z promocja książek o tematyce zwierzęcej i zachęcenie dzieci do wypożyczania książek.

W zajęciach podczas długich przerw oraz lekcji pt. „Witamy w zwierzakowie”, uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas 0 – 3.

Na początku zajęć dzieci wsłuchiwały się w odgłosy zwierząt (domowych i z całego świata), podejmowały próby odgadnięcia ich nazwy, rozwiązywały zagadki, poznawały zwyczaje i ciekawostki związane z wylosowanymi przez siebie pluszakowymi reprezentantami zwierząt. Odkrywały, jak wiele książeczek, albumów, poradników, bajek – dotyczących zwierząt, ich życia, przygód - zgromadzonych jest w Bibliotece Szkolnej.

W przeprowadzaniu zabaw pomagali członkowie Klubu Przyjaciół Książki działającym przy Bibliotece Szkolnej.

Na koniec zajęć uczniowie mogli wypożyczyć bajeczki z ulubionymi zwierzakami.

!!!  Mamy nadzieję, że pluszakowe zabawy w bibliotece
zachęca dzieci do częstego odwiedzania biblioteki, wypożyczania i czytania książek  !!!

 

     Piątek  26.04.2019  ||    Dodała:  Renata H.