KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


273 | Warsztaty plastyczne w klasie II...

STRONA GŁÓWNA

W oczekiwaniu na radosny czas Świąt Wielkanocnych, uczniowie klasy drugiej, uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywali palmy wielkanocne. Warsztaty przeprowadziła Pani Irena Wojnarowska, mieszkanka Olchowiec, która przybyła do klasy na zaproszenie wychowawczyni, p. Anny Blecharczyk.

Pani Irena z wielką pasją tworzy przeróżne, piękne i pomysłowe przedmioty z zakresu rękodzieła. Tym razem podzieliła się swoimi umiejętnościami dotyczącymi wykonywania palm wielkanocnych.

Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się również skąd wziął się zwyczaj tworzenia i święcenia palm, a także jakie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa domostw miała według dawnych wierzeń palma wielkanocna.

Wszyscy z dużym zaangażowaniem tworzyli własne palmy, wykazując się dużą cierpliwością i inwencją twórczą. Praca przebiegała w miłej i świątecznej atmosferze. Zajęcia dostarczyły dzieciom nie tylko dużo dobrej zabawy, ale też przyczyniły się do kultywowania tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych.

!!!  Wychowawczyni klasy oraz uczniowie bardzo dziękują Pani Irenie Wojnarowskiej
za poświecony czas, cierpliwość i zaangażowanie w przygotowanie zajęć  !!!

 

     Czwartek  25.04.2019  ||    Dodała:  Anna B.