288 | Świąteczna oprawa wokalna w wykonaniu Szkolnego Zespołu MARAKASY...

Zarówno Święta Bożego Narodzenia, jak i Wielkanocne mają piękną tradycję wyrażoną pieśniami. Zarówno treści, jak i melodie tych utworów pomagają przeżyć i zrozumieć istotę świąt, wprowadzają w  klimat, niosą mądrość ludową i mądrość wiary, pogłębiają  przeżycia religijne.

Dlatego po raz kolejny Szkolny Zespół Wokalny MARAKASY przygotował i wykonał pieśni - jako oprawę liturgii Mszy Świętej, aby podzielić się nimi z publicznością zgromadzoną w Kościele Parafialnym na Olchowcach.

Tym razem usłyszeliśmy pieśni wielkanocne oraz religijne, w wykonaniach solowych, zespołowych oraz duetach. Wszyscy wykonawcy – zarówno ci najmłodsi, jak i starsi – włożyli wiele serca, talentu i zaangażowania, by jak najpiękniej oddać treść i przesłanie pieśni. W wykonaniach solowych usłyszeliśmy: Karolinkę Wyżycką (klasa 3), Zuzię Dankiewicz (klasa 5b), Oliwię Krokis (klasa 6), Amelię Kopiec (klasa 8) oraz gościnnie – parafiankę Paulinę Łagożny. Wykonaniom duetowym pięknie akompaniował zdolny gitarzysta - absolwent naszej szkoły – Ernest Mołczan.

!!!  Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom i młodzieży za zaangażowanie,
uczniowi klasy 8 – Karolowi Dżuganowi za pomoc w nagłośnieniu dźwiękowym,
księdzu Michałowi Bobie – za pomoc organizacyjną  !!!

Wtorek  14.05.2019  ||    Dodała:  Renata H.