KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


289 | Wycieczka uczniów klasy 2 do Rzeszowa...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 9 maja uczniowie klasy drugiej udali się na klasową wycieczkę do Rzeszowa.

W Teatrze „MASKA” obejrzeli spektakl teatralny pt. „Zorro”. Oglądając sztukę, przenieśli się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie mieszkańcy dręczeni przez okrutnego Gubernatora czekali na swojego bohatera, który odmieni ich los. Tak też się stało… Z czasem pojawił się na scenie tytułowy bohater -Zorro - niepokonany i nieuchwytny dla swoich wrogów. Długo trzeba było zastanawiać się, kim jest tajemniczy bohater i czyją twarz osłania maska, gdyż była to najpilniej strzeżona tajemnica…

Spektakl był niezwykle widowiskowy i zrealizowany z ogromnym rozmachem. Dzieci oczarowały wspaniałe kostiumy, efektowne sceny walki na szpady, pułapki i pościgi, świetna meksykańska muzyka oraz to, że aktorzy pojawiali się również na widowni i przemieszczali wśród widzów. To wszystko nadało widowisku dynamicznego, a zarazem niezwykłego klimatu.

Po obejrzanej sztuce dzieci udały się na warsztaty teatralne, podczas których mogły podziwiać pokaźną kolekcję lalek stworzoną przez pracujących tam plastyków i lalkarzy, do których zaliczała się również Pani prowadząca nasze zajęcia. Uczniowie dowiedzieli się z jakich materiałów są wykonane i jak wyglądają m.in. pacynki, marionetki, kukiełki i jawajki.

W programie wycieczki było również zwiedzanie Rynku Głównego, który stanowi serce rzeszowskiej Starówki. Dzieci mogły podziwiać stare kamieniczki oraz główną jego budowlę, czyli Ratusz. Duże zainteresowanie wzbudziła w nich stara, odrestaurowana i zadaszona studnia, znajdująca się w centralnym punkcie rzeszowskiego rynku.

Następnie nasza wycieczka udała się na smakowite pierożki oraz deser w postaci pysznych, świeżych pączków w „Starej Pączkarni”, którym - większości z nas - trudno było się oprzeć.

Przemierzając uliczki Rzeszowa dotarliśmy do ulicy Pułaskiego, przy której mieści się „Eksperymentarium 3z”. Jego celem jest popularyzacja i realizowanie eksperymentalnej formuły 3Z: Zobacz – Zbuduj – Zademonstruj. To właśnie tutaj drugoklasiści uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach interaktywnych, podczas których prowadzący zaprezentowali szereg interesujących pokazów i doświadczeń inspirujących do poznawania świata. Dzieci dowiedziały się m.in.:

--- Ile wazy powietrze?
--- Dlaczego samolot lata?
--- Co sprawia, że piłeczka zjeżdża po równi pochyłej?
--- Jak powstają trąby powietrzne i tornada?

Mogły zobaczyć szereg przyrządów, pomocy naukowych, demonstratorów i narzędzi. Dużą atrakcją był model rakiety Saturn V oraz modele samolotów. Dzieci przez całe dwie godziny zajęć wykazywały ogromne zainteresowanie.

W opinii wszystkich uczestników wycieczka była bardzo udana. Do Sanoka dzieci dotarły trochę zmęczone, ale bardzo zadowolone.

!!!  Wychowawczyni klasy p. Anna Blecharczyk bardzo dziękuje wszystkim Rodzicom
zaangażowanym w organizację wycieczki, a szczególnie Paniom:
Anecie Kurkarewicz-Jezierskiej oraz Barbarze Bochnak,
które towarzyszyły nam podczas wyjazdu i sprawowały opiekę nad dziećmi  !!!

 

     Środa  15.05.2019  ||    Dodała:  Anna B.