KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


292 | Pasowanie na CZYTELNIKA naszej Biblioteki...

STRONA GŁÓWNA

„Książka jest bardzo ważna w naszym życiu, ponieważ rozwija pamięć, wyobraźnię i można się z niej dużo nauczyć” - tak stwierdziły dzieci z klasy 1 podczas rozmowy poprzedzającej uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA w Szkolnej Bibliotece, w dniu 17 maja 2019r.

Uroczystość rozpoczęła się muzycznym prezentem dla klasy pierwszej - koncertem piosenek o książce w wykonaniu Szkolnego Zespołu Wokalnego MARAKASY.

Następnie w  obecności Pani dyrektor Barbary Zdybek oraz wychowawczyni – pani Marioli Bodnar, a także praktykantki - pani Andżeliki Domaradzkiej, mali czytelnicy musieli zdać egzamin z wiedzy na temat książek i ich bohaterów. W trakcie zabaw czytelniczych odgadywali tytuły bajek, rozpoznając rekwizyty, a uważnie wsłuchując się w treść czytanych fragmentów - doskonale odgadywali tytuły bajek i legend polskich. Podczas zabaw dzielnie spisywał się asystent bibliotekarza – LEW, który podzielił dzieci na kolorowe lwie drużyny.

Po zdanym egzaminie dzieci zapoznały się z regulaminem korzystania z biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie książce przysięgi oraz PASOWANIE NA CZYTELNIKA przeprowadzone przez Panią dyrektor, a  także wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków.

Bardzo ważne jest działanie  dobrego  przykładu, danego przez starszych kolegów i koleżanki. Dlatego podczas uroczystości, w obecności miłych gości oraz uczniów klasy pierwszej, wręczono nagrody książkowe dla „KRÓLA I KRÓLOWEJ CZYTELNICTWA” w miesiącu marcu i kwietniu - Jakubowi Soleckiemu i Andżelice Kruszyńskiej, a także autorce najpiękniejszego autorskiego opowiadania „Moje niezwykłe spotkanie" - Marii Krokis z klasy 2.

Myślę, że będzie to zachęta do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek. Mam także nadzieję, że nasze pierwszaki będą chętnie i dużo czytać, a kiedyś będą przykładem dla innych czytelników.

!!!  Życzymy Wam sukcesów w nauce oraz dużo chęci do czytania i zgłębiania wiedzy  !!!

 

     Niedziela  19.05.2019  ||    Dodała:  Renata H.