301 |  Sukces JAKUBA w "OMNIBUSIE MATEMATYCZNYM 2019"...

"MATEMATYKA jest królową wszystkich nauk,
jej ulubieńcem jest prawda,
a prostota i oczywistość jej strojem”

Jędrzej Śniadecki

Konkurs „Omnibus matematyczny” organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Ustrzykach Dolnych od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tegorocznej edycji przystąpiło 1.300 uczestników reprezentujących 30 placówek oświatowych.

Największy sukces wśród uczniów naszej szkoły odniósł uczeń klasy II – Jakub Solecki, który w swojej kategorii wiekowej zajął V miejsce i jako jedyny znalazł się w gronie uczniów wyróżnionych.

W dniu 30 maja, w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród uczniom, którzy uzyskali najlepszy wynik. Do Ustrzyk Kuba udał się z wychowawczynią klasy – p. Anną Blecharczyk.

Na powitanie uczniowie tamtejszej szkoły zaprezentowali krótką część artystyczną, a następnie Pan Burmistrz Bartosz Romowicz wręczył najlepszym matematykom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Warto podkreślić fakt, iż Kuba w ścisłej czołówce znalazł się już w ubiegłorocznej edycji konkursu i w tym roku powtórzył swój sukces.

!!!  Kubusiowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  !!!

Wtorek  28.05.2019  ||    Dodała:  Anna B.