KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


311 |  XXV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się 1.06.2019...

STRONA GŁÓWNA

XXV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się 1 czerwca 2019 r.

W przeddzień tego wydarzenia pojechałyśmy do Warszawy. Podróż była długa, ale poznałyśmy dużo wspaniałych ludzi, którzy także uczestniczyli w tej sesji.

Kiedy przyjechałyśmy do Warszawy, zostałyśmy zakwaterowani w Hotelu ARAMIS. Następnie odbyło się zwiedzanie miasta. Rozpoczęło się ono od Pomnika Mikołaja Kopernika, później odwiedziłyśmy Kościół Świętego Krzyża, w którym złożone jest serce Fryderyka Chopina. Byłyśmy na Uniwersytecie Warszawskim. Obejrzałyśmy też Pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski. Najbardziej zaciekawił nas Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie akurat mogłyśmy zobaczyć zmianę warty. Później byłyśmy pod Pałacem Prezydenckim. Zwiedzałyśmy też Warszawską Starówkę, której centralny rynek okazał się bardzo piękny. Zwiedzanie stolicy, zakończyłyśmy pod Pomnikiem Powstańców Warszawskich.
1 czerwca, z samego rana pojechałyśmy do Sejmu. Przejście przez bramki ochronne sporo nam zajęło. Kiedy dostaliśmy się do Sejmu mieliśmy czas dla siebie. Wtedy robiliśmy zdjęcia i dostawaliśmy małe upominki od różnych partii politycznych. Była też możliwość zrobienia zdjęć i porozmawiania z politykami. O godzinie 10:00 rozpoczęły się obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży. Uroczystego otwarcia posiedzenia dokonał Marszałek Sejmu pan Marek Kuchciński. Na początku obrad przedstawiliśmy pytania do Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, która nie zjawiła się na posiedzeniu, ale za to był jej przedstawiciel.

W drugiej części posiedzenia, osoby które zdążyły zapisać się na listę, mogły zgłaszać poprawki do uchwały, oraz przedstawiać własne propozycje. Niektórzy posłowie wypowiadali się na różne tematy nawet na takie, które nie dotyczyły tematyki uchwały.

Na końcu naszego posiedzenia głosowaliśmy nad przyjęciem uchwały i jej poprawek. Uchwała dotyczyła "Spopularyzowania  wiedzy o losach  i działalności posłów na Sejm II Rzeczypospolitej w okresie II Wojny Światowej i okresie okupacji". została przyjęta.

Po zakończeniu obrad udaliśmy się na obiad, a po nim na drogę powrotną do Sanoka.

Sejm Dzieci i Młodzieży dużo nam dał i uświadomił, że nie należy się bać, że wszystko jest możliwe. Młodzi ludzie mogą zmienić świat na lepsze. To jak nasza Polska będzie wyglądać zależy tylko od Nas.

!!!  GRATULUJEMY NASZYM POSŁANKOM: Annie Malczak i Maji Tomkiewicz,  udziału w XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży  !!!

 

     Sobota  8.06.2019  ||    Dodała:  Anna M. z klasy 8a - posłanka na Sejm Dzieci i Młodzieży