KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


315 |  Policyjny Pingwinek STEFANEK to nasz PRZYJACIEL...

STRONA GŁÓWNA

POLICJANT
Poznajcie Pana Policjanta
To drogowy stróż prawa
Dla wielu chłopców
Świetna zabawa.
Lecz Policjanta praca
Wcale nie jest zabawą
Bo dbanie o porządek
Jest bardzo ważną sprawą.
Policjant kieruje ruchem
Walczy z przestępcami
Dba o bezpieczeństwo
Jest tam gdzie chuligani.
Pomaga szukać ludzi
Kierowców pilnuje
Jest zawsze tam, gdzie
Ktoś pomocy potrzebuje.

Agata Dziechciarczyk

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego - 07.06.2019 odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Sanoku, aby poznać pracę Policjantów, tam zatrudnionych. Powitały nas Panie Policjantki, które towarzyszyły nam przez cały okres pobytu w Komendzie, oraz przygotowały dla dzieci wiele niespodzianek i atrakcji.

Pierwszą z nich było oglądanie pojazdów policyjnych – radiowozów, motorów - tu każde z dzieci, mogło poczuć się jak prawdziwy Policjant-rozmawiając z oficerem dyżurnym przez radiostację policyjną.

Następnie udaliśmy się do Biura Techników Kryminalistyki, gdzie dzieci miały możliwość poznania sprzętu policyjnego potrzebnego do pracy Policjantom tam zatrudnionym. Tutaj ciekawą pogadankę dla dzieci przygotował TATUŚ Amelki Domaradzkiej - Pan Krzysztof, który jest Technikiem Kryminalistyki i fachowo „pobrał” odciski palców od wszystkich dzieci i pań.

Następnym punktem naszej wizyty było poznanie Pingwinka Stefana, który rozmawiał z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa i zdrowia - w domu i w szkole oraz jak zachowywać się, aby bezpiecznie i zdrowo spędzić wakacje. Swą pogadankę Pingwin Sefanek poparł ciekawymi filmami o tej tematyce.

Przerwę w zwiedzaniu wypełniła dzieciom niespodzianka przygotowana przez MAMUSIĘ Amelki Domaradzkiej - Panią Katarzynę. Były to słodkie bułeczki upieczone przez Panią Kasię, które bardzo dzieciom smakowały.

Na zakończenie naszej wizyty wychowawczyni i dzieci podziękowały Paniom Policjantkom za poświęcony czas i wiele nowych wiadomości, które przyczynią się do większego zachowania ich bezpieczeństwa i zdrowia. Dzieci otrzymały od Pań Policjantek upominki - były to odznaki policyjne i balony z podobizną ich nowego przyjaciela Policjanta Pingwinka Stefana.

!!! Wychowawczyni i dzieci dziękują Panu Krzysztofowi Domaradzkiemu za zaproszenie do Jego miejsca pracy,
Pani Katarzynie Domaradzkiej za przygotowanie słodkiego poczęstunku,
Pani Renacie Gac za wykonanie kwiatów, które dzieci wręczyły Policjantom  !!!

 

     Czwartek  13.06.2019  ||    Dodała:  Małgorzata P.