319 |  Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała...

10 czerwca 2019 r.,  uczniowie klasy I i III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Księgarni "AUTORSKIEJ" mieszczącej się w Galerii Sanok. Zajęcia te miały na celu rozwijanie i kształtowanie zainteresowań czytelniczych, rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich, ale także kształtowanie nawyku czytania.

Na początku spotkania dzieci wprowadzone zostały w tajniki księgarni, która ma bardzo nietypowy, jak na księgarnię układ – składa się bowiem z dużego salonu z kominkiem, łazienki, sypialni, kuchni, korytarza oraz pokoju dziecięcego. W tych pomieszczeniach znajdują się książki o różnorodnej tematyce.

Następnie podczas zajęć uczniowie poznali „drogę książki” od pisarza do czytelnika. Słuchali fragmentów książek dla dzieci.

Na zakończenie uczniowie mieli okazję samodzielnie zwiedzić księgarnię, udać się w najbardziej interesujące zakątki. Pobyt w księgarni wywołał spore emocje. Jest nadzieja, że taka forma zajęć zachęci uczniów do czytania i zainteresowania literaturą.

Sobota  15.06.2019  ||    Dodała:  Mariola B.