KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


321 |  Wycieczka uczniów klasy 4b do Rzeszowa...

STRONA GŁÓWNA

W radosnych nastrojach i w pięknej pogodzie w dniu 4 czerwca udaliśmy się do pobliskiego Rzeszowa.

Naszą wycieczkę zaczęliśmy od obejrzenia spektaklu "Wystarczy być" w Teatrze MASKA. Była  to przede wszystkim bajka o przyjaźni - takiej po prostu - bezinteresownej - takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Wszystko to podane było w sympatyczny, lekko filozoficzny sposób.

Następnie udaliśmy się na lekcję "Mali aktorzy w przenośnym kuferku” do Muzeum Lalek Teatralnych, gdzie między innymi, mogliśmy dotknąć lalek biorących udział w przedstawieniu. Każdy mógł również poznać podstawowe rodzaje lalek i zaznajomić się z zasadami ich animacji.

Kolejnym punktem w naszej wyprawie było odwiedzenie Rzeszowskich PODZIEMI, gdzie odbyliśmy spacer trasą liczącą 400 metrów i znajdującą się miejscami 10 metrów pod płytą główną Rynku. Największe wrażenie oczywiście wywarły na nas wystawiane eksponaty: stara broń oraz urządzenia, świadczące o życiu w dawnych czasach. 

Po tylu wrażeniach przyszedł już tylko czas na zabawę i udaliśmy się do FlyParku, gdzie każdy mógł dać upust swej energii. 

W podróż do domu wyruszyliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi!

!!!  Dziękujemy rodzicom za ufundowanie wycieczki,
a Pani Iwonie Wójcickiej i Pani Ewie Mołek
za pomoc w opiece nad uczniami podczas wyjazdu  !!!

 

     Sobota  15.06.2019  ||    Dodała:  Anna F.