KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


322 |  Riwiera Adriatycka - warto było...

STRONA GŁÓWNA

W dniach 2-9 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ZIELONEJ SZKOLE na Riwierze Adriatyckiej

Po dotarciu do celu, 3 czerwca, rozpoczęliśmy od podziwiania wybrzeża adriatyckiego odpoczywając na piaszczystej plaży i kąpiąc się w morzu oraz basenie hotelowym. 

Następnego dnia odwiedziliśmy najstarsza republikę świata San Marino oraz miasteczko Rimini.

Kolejnego dnia wyruszyliśmy na podbój Rzymu. Przy pięknej pogodzie zwiedzaliśmy najpiękniejsze budowle i zakątki włoskiej stolicy.  W wolnych chwilach delektowaliśmy się pysznymi, bezglutenowymi lodami włoskimi oraz kupowaliśmy pamiątki praktykując umiejętności językowe.  Po zwiedzaniu udaliśmy się na nocleg do hotelu, gdzie czekała na nas niespodzianka – KARAOKE PARTY. Na tarasie basenowym zjedliśmy obiadokolacje składającą się z tradycyjnych dań włoskich: mozzarella z oliwkami i oliwą, pieczonych bakłażanów oraz niezastąpionej włoskiej PASTY.  W czasie karaoke uczestnicy wycieczki zaprezentowali polskie hity, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. 

Kolejny dzień to wizyta w Watykanie.  Wizyta w Bazylice była dużym przeżyciem dla każdego.  Następny dzień to cos dla ciała, a więc wyczekana MIRADILANDIA.  Pogoda dopisywała i wszyscy uczestnicy znaleźli atrakcje dla siebie: Katun, ISpeed, czy Rwąca Rzeka. Śmiechu i radości było, co niemiara.  Były pamiątkowe zdjęcia i niezapomniane wrażenia.  Po powrocie do hotelu przyszedł czas na pakowanie walizek i przejazd do ostatniego punktu naszej wyprawy – Wenecji.  Tutaj piękno miasta oraz towarzyszące przygody również zapierały dech w piersiach.  Podroż statkiem na wyspę,  ogromna ilość mostów i mosteczków oraz wąskich uliczek oddała atmosferę niezwykłego miejsca na ziemi, a degustacja pizzy w weneckiej pizzerii niezapomniane wspomnienia z włoskiej wyprawy. 

Wszyscy zdrowi i szczęśliwi wróciliśmy do Sanoka, aby podzielić się wrażeniami z kolegami, którzy nie wyjechali z nami.

 

     Niedziela  16.06.2019  ||    Dodała:  Gertruda L. J.