KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


325 |  Wycieczka edukacyjna do Zagrody "BAZYL" w Bóbrce...

STRONA GŁÓWNA

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego, 14.06.2019 udały się na wycieczkę do ZAGRODY EDUKACYJNEJ GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „BAZYL” w Bóbrce. Tematem wycieczki były „Barwy życia na wsi”.

Po przyjeździe dzieci powitali Państwo Dorota i Andrzej Kusz - wygłaszając krótką pogadankę na temat prac w gospodarstwie rolnym - hodowla owiec i kóz, uprawa ziemniaków i dyń oraz pasji gospodarzy - twórczość ludowa: bibułkarstwo i garncarstwo.

Następnie odbył się pokaz strzyżenia owcy, a po nim dzieci udały się na pieszą wycieczkę na wzgórze Bazyle, gdzie karmiły kozy i miały możliwość skorzystania z przejażdżki samochodem terenowym po okolicy.

Po powrocie odbyły się warsztaty garncarskie, na których dzieci zapoznały się z pracą na kole garncarskim, wykonując pod „czujnym okiem” Pani Doroty – miseczki, oraz modelując z gliny aniołki. Prace po wypaleniu w specjalnym piecu, będą do odebrana przez dzieci w szkole po wakacjach.

Na zakończenie było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz pyszne zapiekanki. Po tak pracowicie spędzonym dniu - apetyty wszystkim dopisywały.

Na koniec wycieczki dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i udały się w drogę powrotną.

!!!  Wychowawczyni i dzieci dziękują Pani Natalii Wisłockiej za pomoc w organizacji wycieczki
oraz Paniom: Agnieszce Wanielista, Katarzynie Domoradzkiej, Monice Flur, Reniacie Gac-
za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki  !!!

 

     Poniedziałek  17.06.2019  ||    Dodała:  Małgorzata P.