328 |  "Przeżyj to jeszcze raz..." - przedstawienie historyczne...

Uczniowie naszej szkoły byli świadkami niezwykłego przedstawienia historycznego „Przeżyj to jeszcze raz…”

Tym razem przenieśliśmy się w czasy wydarzeń, które zmieniły oblicze historii Polski i świata.  Spotkaliśmy się oko w oko z Marszałkiem Piłsudskim i jego zagorzałym przeciwnikiem Romanem Dmowskim.  Wsłuchiwaliśmy się w wzruszające słowa Ignacego Paderewskiego, po których Polacy desperacko chwycili za broń.  Następnie ochoczo rzuciliśmy się w wir walki o Wielkopolskę. Kolejno przenieśliśmy się do centrum kraju i na wschód II Rzeczypospolitej, by bronić Warszawy i Zamościa.

Wraz z pułkami polskich ułanów pochwyciliśmy za szable i lance kawaleryjskie, a nasza dzielna piechota raziła ogniem z dwóch replik ciężkich karabinów maszynowych w kierunku sowieckiej nawałnicy.

A to wszystko rzecz jasna ku chwale Ojczyzny.

!!!  Dziękujemy PANIE MICHALE za wspaniałą lekcję historii  !!!

Nad całością czuwała nauczycielka historii, pani Pelagia Bąk.

Środa  19.06.2019  ||    Dodała:  Pelagia B.