6 | ERASMUS+ w SP6 - "Poznaje świat - poznaje siebie"...

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła będzie brała udział w prestiżowym programie współpracy szkół Erasmus+ "POZNAJĘ ŚWIAT - POZNAJĘ SIEBIE".

W projekcie bierze udział 5 szkół:

--- Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku (jako koordynator),
--- E'cole Marcel Aymé z Milizac we Francji,
--- Colegio Salesianos "San Juan Bosco" z Puertollano w Hiszpanii,
--- Istituto Comprensivo "Giuseppe Grassa" z Mazara del Vallo we Włoszech,
--- Istituto Comprensivo “S. d’Acquisto” z Gaggio Montano we Włoszech.

Celem Projektu "Poznaję świat - poznaję siebie" jest zwiększenie motywacji uczniów do nauki szkolnej. Zaplanowane zadania są bardzo różnorodne, dotyczą: historii, sztuki, przyrody, doskonalenia znajomości języków obcych oraz technik informacyjnych. Uczniowie z 4 krajów będą poznawać swoje uzdolnienia i zainteresowania, rozwijać je i omawiać z rówieśnikami z krajów europejskich. Zadania projektowe będą realizowane metodą pracy w grupie, a uczniowie będą doskonalić takie umiejętności jak: współpraca, planowanie, działanie i wzajemne komunikowanie się. Będzie to nowa, atrakcyjna i bardzo motywująca forma pracy, służąca przede wszystkim rozwojowi uczniów i szkoły.

!!!  Z ogromnym zapałem, pełni pomysłów i entuzjazmu rozpoczynamy pracę w programie Erasmus+  !!!

Poniedziałek  9.09.2019  ||    Dodała  Dorota A.