KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


7  |  UGANDA 2019 - Szkolne Koło Wolontariatu w nowym roku szkolnym...

STRONA GŁÓWNA

W związku z zaplanowanymi działaniami Szkolnego Koła Wolontariatu, opiekunka p. Gertruda Lubieniecka Jakiel  zaprosiła do szkoły misjonarza – sanoczanina Ojca Piotra Dąbka przebywającego obecnie na misjach w Ugandzie, aby przybliżył nam warunki życia dzieci w Afryce.

Ojciec przygotował pogadankę, w której pokazał, jak wygląda praca na misjach, jakie obowiązki spoczywają na dzieciach od najmłodszych lat.  Zobrazował, jak wygląda dzienna porcja pożywienia dla dziecka przez 365 dni w roku, jeśli w ogóle może coś zjeść. Zaprezentował szkołę oraz kościół i szpital jaki znajduje się Ugandzie dzięki misjonarzom i misjom, ale przede wszystkim ludziom, którzy je wspierają finansowo. Mówił, ile kosztuje roczna nauka dziecka w szkole. Oczywiście zapraszał wszystkie narzekające dzieci na warunki życia w Polsce do wizyty w Ugandzie, ale nie było chętnych do wyjazdu. Dziękował za to, iż mamy dobre serca i chcemy pomagać.

Pani Dyrektor Barbara Zdybek podziękowała Ojcu za przybycie, a Ojciec przekazał książkę pt. „Spalić paszport” do naszej biblioteki szkolnej.

W tym roku szkolnym p. Gerta postara się wyczulić naszych uczniów na sytuację życiową jaka panują na świecie i w której znajdują się rówieśnicy naszych uczniów. Nasi uczniowie z zaciekawieniem słuchali pogadanki i oglądali przygotowany materiał. Mamy nadziej, że nasza pomoc będzie owocna.

!!!  ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY  !!!

 

      Poniedziałek  9.09.2019  ||    Dodała  Gertruda L. J.