23   "Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie z Policjantkami...

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem 16 września br. uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klasy 1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Powiatowej Komendy Policji w Sanoku - mł. asp. Izabela Rowińska – Ciępiel i mł. asp. Lidia Rakoczy.

Tematem spotkania było "Bezpieczna droga do szkoły". Panie policjantki mówiły o:

--- zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły,
--- zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym,
--- prawidłowym poruszaniu się po chodniku,
--- prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię,
--- korzystaniu z sygnalizacji świetlnej,
--- jeździe na rowerze.

Następnie uczniowie klas razem z policjantkami udali się na przejście dla pieszych, gdzie odbyły się praktyczne ćwiczenia na pasach.

Organizowanie akcji policji i wdrażanie programów profilaktycznych ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji już od najmłodszych lat jak również zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.

Piątek  20.09.2019  ||    Dodały  Anna Ł. i Sabina K.